Relacja

DigitalTwin4FM #3 - Wprowadzenie i wymagania skanowania laserowego

 

23 kwietnia 2021

on-line

 

ZAPISZ SIĘ!

Zapraszamy Was na kolejne webinarium z cyklu DigitalTwin4FM.


Tym razem przybliżymy proces skanowania laserowego. Dowiecie się jakiej chmury punktów potrzebujecie do projektu i w jaki sposób wykorzystać jej potencjał w modelu BIM.

 

Skaning laserowy (LiDAR – Light Detecting and Ranging) jest bardzo szybką i dokładną metodą pozyskiwania danych o geometrii obiektu. Skaning laserowy jest powszechnie używany w procesie tworzenia Digital Twin - cyfrowego bliźniaka obiektu, czyli do pozyskania informacji as-built o istniejącym obiekcie. Produktem powstałym w wyniku skanowania laserowego jest chmura punktów.
Przed przystąpieniem do pomiaru należy szczegółowo określić potrzeby dla jakich usługa ma być wykonana.


Prelegenci Grupa4BIM:

Piotr Pióro

 

Magister inżynier geodeta, specjalista w dziedzinie skaningu laserowego oraz fotogrametrii. Na swoim koncie posiada ponad 11 letnie doświadczenie w zagadnieniach związanych zarówno z naziemnym (TLS), mobilnym (MLS) jak i lotniczym (ALS) skanowaniem. Kierownik wielu projektów mało i wielkoobszarowych dla potrzeb energetyki, gazownictwa, budownictwa i wielu innych branż. 

Imię i nazwisko
Firma
Numer telefonu
E-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wojciech Jędrosz

 

Architekt mający doświadczenie w pracy jako projektant, BIM modeler, BIM menedżer i BIM koordynator współpracujący ze wszystkimi członkami procesu inwestycyjnego branży budowlanej. Certyfikowany instruktor Autodesk Revit, trener z zamiłowania do przekazywania wiedzy. Współwłaściciel marki Libitum Design zajmującej się tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji


Zapisy